IFIs projects, портал реєстру проектів МФО – офіційний державний портал із реєстром проектів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. На порталі у доступній формі оприлюднена інформація по проектах, а також є статистика для розуміння динаміки використання коштів по роках та структури фінансування проектів за галуззю реалізації, за кредиторами та відповідальними виконавцями.

Категорії проектів

Постачання електроенергії, газу

Транспорт, складське господарство

Фінансова та страхова діяльність

Водопостачання, каналізація, поводження з відходами

Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги

Державне управління, оборона

Сільське/лісове/рибне господарство

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

Інформація та телекомунікації

Освіта

Торгівля

Будівництво

Переробна промисловість

Професійна/наукова/технічна діяльність

Статистика

Дата оновлення: 19.03.2020

Новини

За обсягами річних інвестицій Україна, вперше за багато років співпраці, вийшла на друге місце серед країн, з якими працює ЄБРР

За результатами 2019 року наша країна вперше за багато років співпраці вийшла на друге місце серед країн операцій ЄБРР за обсягами річних інвестицій. Про це йдеться у прес-релізі на сайті Європейського банку реконструкції та розвитку.

Таке досягнення стало можливим завдяки надзвичайно ефективному діалогу між українським Урядом та ЄБРР, а також незмінності ключових підходів Уряду щодо основних напрямів реформ - зменшення ролі держави в економіці, покращення інвестиційного клімату.

У 2019 році ЄБРР схвалив для України 51 проект загальним обсягом 1,1 млрд. євро, з яких 680 млн. євро класифіковано як «зелені» інвестиції. За часткою «зелених» інвестицій Україна посіла перше місце серед країн-отримувачів фінансування від ЄБРР

Маттео Патроне, керуючий директор ЄБРР, Східна Європа та Кавказ, відмітив: «Я дуже пишаюся своєю командою та всіма колегами з Банку, хто зробив можливим цей успіх. Унікальне поєднання їх професіоналізму, рішучості та пристрасті зробило це можливим. Я також вдячний нашим акціонерам та їх представникам у Раді директорів Банку за рішучу підтримку нашої діяльності протягом 2019 року. ЄБРР вкотре демонструє приклад і допомагає Україні в тих сферах, де наші ресурси та навички їй потрібні найбільше».

Міністр фінансів України Оксана Маркарова, яка одночасно є Керуючим в ЄБРР від України, зазначила: «Ми глибоко цінуємо увесь спектр допомоги, яку надає Україні ЄБРР, починаючи від власне проектного фінансування у державному та недержавному секторах до підтримки у впровадженні різноманітних пріоритетних реформ у фінансовій, енергетичній, інфраструктурній та інших сферах. Банк є відкритим до застосування нових фінансових інструментів, наприклад, 2019 року брав участь у випуску облігацій державними компаніями НАК "Нафтогаз України" та АТ "Українська залізниця", тим самим сприяючи розвитку ринку корпоративних облігацій у країні».

17.01.2020

Парламент ратифікував угоду з ЄІБ про фінансування добудови метрополітену у Харкові

Верховна Рада ратифікувала Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо фінансування продовження третьої лінії метрополітену у місті Харків. Відповідне рішення підтримали 337 народних депутатів.

Ратифікація угоди дозволить запустити інвестиційний проєкт «Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків» за участі Європейського інвестиційного банку у розмірі 160 мільйонів євро. Проєкт також співфінансується за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку в обсязі 160 млн євро та коштів місцевого бюджету міста Харків. Реалізація проєкту сприятиме розвитку мережі громадського транспорту та підвищить рівень комфорту для кожного мешканця міста.

Проєкт передбачає будівництво нової ділянки третьої лінії метро з двома станціями: "Державінська" та "Одеська", а також електродепо "Олексіївське" (потужністю 100 вагонів зі сполучною гілкою до третьої лінії метро), що втричі скоротить час поїздки від центру міста до південних спальних районів. Також планується придбання нового рухомого складу.

Реалізація проєкту розвантажить наземну частину транспортної інфраструктури та, як наслідок, поліпшить екологічну ситуацію у місті.

05.12.2019

Інноваційні фінансові інструменти — шлях до швидкого оновлення інфраструктури

4 грудня відбулась конференція «Фінансування на муніципальному рівні в Україні», організована Міністерством фінансів спільно з фондом TCX та міжнародними партнерами.

Конференція була присвячена обговоренню інвестиційних стратегій та налагодженню ефективного діалогу з представниками регіонів, обміну досвідом та рекомендаціями, як готувати інвестиційні проєкти за підтримки МФО, ефективно співпрацювати з міжнародними партнерами, управляти валютним, відсотковим ризиками та залучати інвестиції у регіони, в тому числі шляхом випуску муніципальних облігацій.

Участь у заході взяли представники місцевої влади Києва, Житомира, Чернігова, Запоріжжя, Харкова, Кривого Рогу, Івано-Франківська, Сум та Вінниці, а також представники міжнародних фінансових організацій (ЄБРР, ЄІБ, МФК, НЕФКО, KfV), Європейського Союзу, дипломатичних установ, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, комерційних банків та інших фінансових посередників, що залучені до роботи на ринку муніципальних запозичень.

У своєму вітальному слові Юрій Гелетій, заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції, підкреслив важливість розвитку регіонів для економічного добробуту України: «Ця конференція є майданчиком, який об’єднав представників уряду, місцевої влади, донорів, фінансового сектору та експертів з метою розширення фінансових можливостей регіонів та використання нових фінансових інструментів».

Юрій Буца, Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом, модерував панель «Виклики у фінансуванні муніципальної інфраструктури - погляд з точки зору мерів/Challenges in financing municipal infrastructure – the Mayors’ perspective», присвячену практичному досвіду, проблемним питанням, перспективам використання наявних фінансових інструментів із залучення інвестицій у муніципальну інфраструктуру, шляхам управління ризиками та розширення фінансування у національній валюті.

Увага була приділена огляду поточного стану та перспективам розвитку ринку муніципальних облігацій в Україні, наявним можливостям та перепонам, беручи до уваги покращення регулятивної бази у цій сфері, та обговоренню шляхів масштабування сталого фінансування України для забезпечення високої інвестиційної ефективності та запровадження кращих міжнародних практик на ринку цінних паперів.

Довідково:

Валютний фонд (TCX) – це фінансова установа, яка надає довгострокові деривативи місцевої валюти у валютах граничних фінансових ринків та ринків, що розвиваються, своїм інвесторам та їхнім клієнтам. Його акціонерами є більшість великих організацій фінансового розвитку у світі та ряд профільних мікрофінансових інвесторів, зокрема ЄБРР, ЄІБ, МФК, KfW, UKAid, AFD тощо. Власний капітал фонду складає близько 700 млн доларів США. Мета фонду надавати рішення з управління валютними ризиками на ринках країн, що розвиваються (emerging) та прикордонних (frontier) ринках.

04.12.2019

Розширений пошук проектів МФО

Нормативна база

БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Бюджетний кодекс України
ЗАКОН УКРАЇНИ від 03.06.1992 №2402-XII
«Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 29.06.2004 № 1906-IV
«Про міжнародні договори України»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 07.02.2006 № 3392-IV
«Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 14.11.2019 № 294-IХ
«Про Державний бюджет України на 2020 рік»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 14.07.1992 №379/92
«Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 05.09.2007 №1090
«Деякі питання виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 27.01.2016 №70
«Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 14.07.2016 №616
«Про затвердження Порядку проведення оцінки фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту, реалізація якого передбачається на умовах фінансової самоокупності, а також визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, обслуговування якої здійснюватиметься за рахунок коштів бенефіціара». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2016 р. за № 1095/29225»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 08.02.2019 №53
«Про затвердження Порядку ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 березня 2019 р. за № 230/33201»