IFIs projects, портал реєстру проектів МФО – офіційний державний портал із реєстром проектів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. На порталі у доступній формі оприлюднена інформація по проектах, а також є статистика для розуміння динаміки використання коштів по роках та структури фінансування проектів за галуззю реалізації, за кредиторами та відповідальними виконавцями.

Категорії проектів

Постачання електроенергії, газу

Транспорт, складське господарство

Фінансова та страхова діяльність

Водопостачання, каналізація, поводження з відходами

Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги

Державне управління, оборона

Сільське/лісове/рибне господарство

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

Інформація та телекомунікації

Освіта

Торгівля

Будівництво

Переробна промисловість

Професійна/наукова/технічна діяльність

Статистика

Дата оновлення: 08.11.2021

Новини

Парламент ратифікував угоду, яка допоможе підвищити рівень енергоефективності

Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №0120 "Про ратифікацію Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля".

Як передає кореспондент Укрінформу, за документ проголосував 281 народний депутат.

Згідно із пояснювальною запискою до законопроєкту, його ухвалення забезпечує продовження участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля до 2029 року, що сприятиме інвестиціям у проєкти підвищення рівня енергоефективності у сфері комунального господарства, охорони навколишнього природного середовища, управління відходами та використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії в Україні.

Прийняття Закону дозволить ратифікувати Угоду про внесок, що дасть право Україні залишатися повноправним членом Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля та мати право голосу при прийнятті рішень щодо його діяльності. Участь України у Фонді також передбачає сплату внеску в розмірі 10 млн євро (за 2021-2025 роки).

Участь у Фонді дозволить використовувати його кошти для підготовки та співфінансування проэктів у сфері енергоефективності, спрямованих на підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та поліпшення екології, результатом яких має стати значне скорочення споживання електроенергії, зменшення викидів вуглекислого газу та інших парникових газів в Україні.

21.10.2021

Рада ратифікувала угоду з ЄБРР про розвиток логістичної мережі Укрпошти

Верховна Рада ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ "Укрпошта": Логістична мережа та Сільське відділення" між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку.

Як повідомляє коресподент Укрінформу, законопроєкт №0123 в цілому підтримали 280 народних депутатів.

Так, ухвалений документ ратифікує гарантійну угоду, відповідно до якої ЄБРР профінансує проєкт з розвитку логістичної мережі та сільських відділень Укрпошти. Проєкт "Логістична мережа" передбачає створення нових логістичних центрів Укрпошти та встановлення сучасного сортувального обладнання в логістичних хабах та депо.

Реалізація проєкту "Сільське відділення" забезпечить оновлення моделі роботи поштових відділень у селах з населенням менше 1 тис. осіб. Замість сільських стаціонарних нерентабельних відділень поштового зв’язку планується запровадити пересувні відділення поштового зв’язку з новими мобільними бригадами та з обов’язковим наданням послуг у кожному населеному пункті.

Згідно з умовами угоди, ЄБРР надасть Укрпошті 63 млн євро на реаліазацію цього проєкту.

Як повідомляв Укрінформ, гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ "Укрпошта": Логістична мережа та Сільське відділення" між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку було підписано у листопаді 2020 року.

21.10.2021

Сергій Марченко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом ФРН та Директором KfW по регіону Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія

Сьогодні, 7 жовтня 2021 року, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен та Директором Кредитної установи для відбудови (KfW) по регіону Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія Олафом Цимелько.

У зустрічі також взяли участь Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук та Голова Представництва KfW в Україні Курт Штрассер.

Міністр фінансів України висловив вдячність Уряду Німеччини, Посольству ФРН в Україні, KfW за багаторічну співпрацю та підтримку економічного розвитку.

Сторони обговорили питання співробітництва Уряду України з KfW.

“Ми активізували наше співробітництво завдяки підписаній у минулому році Угоді між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво. Ця Угода є міжнародно-правовою основою для нашої подальшої співпраці у сфері фінансів та політики розвитку”, - зауважив Сергій Марченко.

Окрім того, сторони приділили увагу питанню співробітництва України з МВФ.

“Ми розраховуємо на позитивні результати перегляду Програми. Сподіваємось, що Україна вже в цьому році отримає другий транш в рамках діючої Програми”, - зазначив Сергій Марченко.

Німецька Сторона зауважила, що підтримка України з боку Міжнародного валютного фонду та Європейського Союзу є позитивним сигналом та підтвердженням незмінного курсу України у реформуванні держави.

Довідково:

Угода між Урядом України та Урядом ФРН про фінансове співробітництво (асигнування 2012 - 2019 років) підписана 17.12.2020, ратифікована Верховною Радою України 15.06.2021, набрала чинності 28.07.2021. В рамках Угоди сформовано перелік інвестиційних проектів загальним обсягом 214,55 млн євро та проектів міжнародної технічної допомоги загальним обсягом 38,9 млн євро.

07.10.2021

Розширений пошук проектів МФО

Нормативна база

БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Бюджетний кодекс України
ЗАКОН УКРАЇНИ від 03.06.1992 №2402-XII
«Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 29.06.2004 № 1906-IV
«Про міжнародні договори України»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 07.02.2006 № 3392-IV
«Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 14.11.2019 № 294-IХ
«Про Державний бюджет України на 2020 рік»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 14.07.1992 №379/92
«Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 05.09.2007 №1090
«Деякі питання виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 27.01.2016 №70
«Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 14.07.2016 №616
«Про затвердження Порядку проведення оцінки фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту, реалізація якого передбачається на умовах фінансової самоокупності, а також визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, обслуговування якої здійснюватиметься за рахунок коштів бенефіціара». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2016 р. за № 1095/29225»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 08.02.2019 №53
«Про затвердження Порядку ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 березня 2019 р. за № 230/33201»
Закупівлі в рамках проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» (Угода про позику від 27.08.2019 №8973-UA)
27 серпня 2019 року з метою реалізації проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство») (далі – Проект) було підписано Угоду про позику (проект «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (далі – МБРР) №8973-UA (далі – Угода про позику). Сума позики – 200 млн доларів. Угода про позику набрала чинності 20 травня 2020 року. Відповідальним виконавцем проекту є Міністерство фінансів України. Виконавцями проекту є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство юстиції України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Виконавці Проекту). Відповідно до положень Угоди про позику та Рекомендаційно-технічного операційного посібника для управління проектом «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 05 травня 2020 року №190, погодженого МБРР, визначено процедури закупівлі товарів (робіт, послуг). У ході закупівель Виконавці Проекту мають обов’язково переконуватися у тому, що договори не укладатимуться з юридичними або фізичними особами, включеними до списку осіб, яких позбавлено на постійній або тимчасовій основі права брати участь у закупівлях за кошти МБРР (далі – Список осіб, яких позбавлено права брати участь у закупівлях).