IFIs projects, портал реєстру проектів МФО – офіційний державний портал із реєстром проектів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. На порталі у доступній формі оприлюднена інформація по проектах, а також є статистика для розуміння динаміки використання коштів по роках та структури фінансування проектів за галуззю реалізації, за кредиторами та відповідальними виконавцями.

Категорії проектів

Постачання електроенергії, газу

Транспорт, складське господарство

Фінансова та страхова діяльність

Водопостачання, каналізація, поводження з відходами

Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги

Державне управління, оборона

Сільське/лісове/рибне господарство

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

Інформація та телекомунікації

Освіта

Торгівля

Будівництво

Переробна промисловість

Професійна/наукова/технічна діяльність

Статистика

Дата оновлення: 22.10.2019

Новини

6 млн мешканців об’єднаних територіальних громад отримали доступ до якісних адміністративних послуг.

Після запуску реформи децентралізації в Україні сформувалась 951 об’єднана територіальна громада (ОТГ). І кожна з них зіткнулась з однаковою проблемою – як на місці забезпечити громадян соціальною підтримкою.

Раніше було ніби просто, але часто незручно для людей. Щоб оформити соціальні виплати, допомогу, пільги, соцпослуги та житлові субсидії селяни, наприклад, їхали до райцентру. Тільки там був кваліфікований персонал, який фінансувався з районного бюджету і міг не тільки надати соціальні послуги, але й оформити їх в електронній формі.

Реагуючи на потреби новостворених громад, з 2017 року Міністерство соціальної політики допомагає ОТГ скоротити шлях між людиною та соціальним працівником. Дана співпраця відбувається у рамках проекту Світового банку «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». На його фініші громади отримають те, чого у них досі не було: кваліфікованих кадри, відремонтовані приміщення для прийому людей, технічне обладнання для обробки звернень громадян.

ЩО ВЖЕ ЗРОБЛЕНО?

1. Підготовка кадрів

У 40 пілотних громадах Мінсоцполітики навчило 360 керівників та спеціалістів надавати людям повний пакет соціальних послуг через інтегровану систему соціального захисту. До кінця 2020-го року у кожній створеній громаді будуть свої фахівці.

2. Запуск нової моделі надання адмінпослуг з соціальної підтримки

Нова модель послуг працює за принципом «єдиного вікна» - всі документи оформлюються в одного спеціаліста за місцем проживання мешканця. Тепер людині не потрібно ходити по різних районних інстанціях, а раніше часто ще й доводилось їхати в інший населений пункт. Нова модель впроваджується в 548 ОТГ.

3. «Прозорі офіси»

Окремим напрямом став проект зі створення у містах сучасних центрів надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». У такому офісі розміщені всі підрозділи соціального захисту та Пенсійного фонду, центр надання адміністративних послуг тощо. В результаті жителі в одній державній установі отримують соціальні та адміністративні послуги з питань субсидій, різних видів допомог та компенсацій, одержання пільг, призначення та перерахунку пенсій, реєстраційні послуги та інші.

У центрах функціонує електронне управління чергою. Приміщення “Прозорого офісу” обладнано під потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Батьки можуть скористатися кімнатою для дітей.

Спочатку такі диво-офіси мали Дніпро, Київ, Львів, Одеса та Харків. Нині географія розширилась до 22 міст і за рік охопить 59-ть міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад.

4. Технічне забезпечення

273 громади вже працюють на сучасному комп’ютерному обладнанні. До кінця 2020-го ще 387 об’єднаних громад будуть забезпечені технікою.

5. Інформаційна системи «Соціальна громада»

Завдяки інтегрованій інформаційній системі «Соціальна громада» створюється «електронна» справа заявника і за один робочий день файл передається до управлінь соціального захисту райдержадміністрацій. Фахівець ОТГ самостійно заповнює в електронній формі заяву та декларацію, що дозволяє уникнути помилок при заповненні документів заявником.

ЗОВСІМ СКОРО «ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ» СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ СТАНЕ РЕАЛЬНІСТЮ!!!

З 2020 року Міністерство соціальної політики запустить електронний портал послуг e-Social. На ньому кожен громадянин України через особистий кабінет зможе оформити призначення, нарахування та отримання соціальних виплат, допомог, пільг, соціальних послуг та субсидій. Нова система дозволить громадянам відстежувати стан розгляду своїх звернень. Співробітники ж ОТГ у автоматичному режимі отримуватимуть інформацію про надходження нових заявок від громадян і зможуть швидко їх опрацювати.

07.10.2019

12 вересеня відбулася зустріч з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку

12 вересня, Міністр фінансів Оксана Маркарова, її заступники Юрій Гелетій та Василь Шкураков, а також Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца зустрілися з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку на чолі з Віце-президентом Аланом Пію.

Обговорили подальшу співпрацю та збільшення обсягів кредитування ЄБРР завдяки реалізації масштабних проектів з модернізації енергетичного сектору, транспортної і міської інфраструктури, банківського сектору.

ЄБРР лишається найбільшим інституційним інвестором в Україні – з початку дев’яностих Банк кумулятивно вклав в Україну більше 13,5 млрд євро. За результатами спільної наполегливої роботи цей рік може стати рекордним для ЄБРР в Україні із загальним обсягом інвестицій понад 1 млрд євро.

13.09.2019

Уряд затвердив умови запуску спільного з ЄБРР та ЄІБ проєкту фінансування добудови лінії метрополітену у м. Харкові

Уряд затвердив порядок та умови використання коштів спільного проєкту ЄБРР та ЄІБ «Продовження третьої лінії метрополітену у м. Харкові». Реалізація проєкту сприятиме розвитку мережі громадського транспорту та підвищить рівень комфорту для кожного мешканця міста.

Проєкт передбачає будівництво нової ділянки третьої лінії метро з двома станціями: "Державінська" та "Одеська", а також електродепо "Олексіївське" (потужністю 100 вагонів зі сполучною гілкою до третьої лінії метро), що втричі скоротить час поїздки від центру міста до південних спальних районів. Крім того, планується придбання нового рухомого складу.

Очікується, що реалізація проєкту розвантажить наземну частину транспортної інфраструктури та, як наслідок, поліпшить екологічну ситуацію у місті.

У рамках проекту ЄБРР і ЄІБ виділяють на добудову метро в Харкові по 160 млн євро на умовах кредиту.

11.09.2019

Розширений пошук проектів МФО

Нормативна база

БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Бюджетний кодекс України
ЗАКОН УКРАЇНИ від 03.06.1992 №2402-XII
«Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 29.06.2004 № 1906-IV
«Про міжнародні договори України»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 07.02.2006 № 3392-IV
«Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 23.11.2018 № 2629-VIII
«Про Державний бюджет України на 2019 рік»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 14.07.1992 №379/92
«Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 05.09.2007 №1090
«Деякі питання виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 27.01.2016 №70
«Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 14.07.2016 №616
«Про затвердження Порядку проведення оцінки фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту, реалізація якого передбачається на умовах фінансової самоокупності, а також визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, обслуговування якої здійснюватиметься за рахунок коштів бенефіціара». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2016 р. за № 1095/29225»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 08.02.2019 №53
«Про затвердження Порядку ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 березня 2019 р. за № 230/33201»