IFIs projects, портал реєстру проектів МФО – офіційний державний портал із реєстром проектів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. На порталі у доступній формі оприлюднена інформація по проектах, а також є статистика для розуміння динаміки використання коштів по роках та структури фінансування проектів за галуззю реалізації, за кредиторами та відповідальними виконавцями.

Категорії проектів

Постачання електроенергії, газу

Транспорт, складське господарство

Фінансова та страхова діяльність

Водопостачання, каналізація, поводження з відходами

Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги

Державне управління, оборона

Сільське/лісове/рибне господарство

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

Інформація та телекомунікації

Освіта

Торгівля

Будівництво

Переробна промисловість

Професійна/наукова/технічна діяльність

Статистика

Дата оновлення: 25.11.2019

Новини

Відбувся перегляд портфеля проектів Європейського інвестиційного банку в Україні

Юрій Гелетій, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції взяв участь у черговому спільному перегляді портфеля проєктів Європейського інвестиційного банку в Україні, що відбувся 08 листопада 2019 року.

В цьому році такий перегляд проходить вдруге. Під час перегляду сторони обговорюють поточний стан підготовки та реалізації спільних проєктів, а також узгоджують план заходів на наступний період.

Спільні з ЄІБ проекти спрямовані на покращення стану автомобільних доріг України, модернізацію енергетичної галузі, розвиток муніципальної та залізничної інфраструктури, підтримку малого та середнього бізнесу, відновлення інфраструктури Донецької і Луганської областей.

За період співпраці України з ЄІБ було профінансовано проєктів на загальну суму 5,9 млрд євро. Частина цих проектів впроваджується в державному секторі. Станом на сьогодні на стадії реалізації знаходиться 15 проєктів на суму 3,2 млрд євро.

«Ми налагодили постійну комунікацію в рамках проєктів ЄІБ, а їх на сьогодні в суверенному портфелі проектів МФО найбільша кількість. Також ведеться активна робота з підготовки нових проєктів, зокрема в напрямку підвищення енергоефективності, в інфраструктурній, енергетичній сфері тощо. Ми надзвичайно цінуємо успішну співпрацю і сподіваємося, що Банк і надалі буде підтримувати та інвестувати у розвиток економіки нашої держави», - сказав Юрій Гелетій.

Для того, щоб пришвидшити реалізацію спільних інвестиційних проектів Мінфін створив робочу групу під головуванням Міністра фінансів Оксани Маркарової для вирішення проблемних питань співпраці з МФО та затвердив Концепцію співпраці з ними.

Юрій Гелетій нагадав, що проблемні питання реалізації проєктів можуть вирішуватися тільки спільними зусиллями всіх учасників процесу і подякував команді ЄІБ за проведення семінару-тренінгу для представників лінійних міністерств та відповідальних державних установ. Учасники ознайомились із особливостями проєктного циклу в ЄІБ, практиками та процедурами в сфері закупівель, екологічних та соціальних стандартів.

08.11.2019

Відбувся перший перегляд портфеля проєктів Кредитної установи для відбудови (KfW)

31 жовтня відбувся перший перегляд портфелю проектів Кредитної установи для відбудови (KfW) за участю представників Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів, державних органів та установ-бенефіціарів.

Протягом перегляду сторони обговорили поточний стан підготовки та реалізації проєктів, а також узгодили план заходів на наступне півріччя.

Катерина Елішиєва, директор Департаменту міжнародних фінансових проєктів Міністерства фінансів подякувала Уряду Федеративної республіки Німеччина та KfW за підтримку реформ, які впроваджуються Україною. Проєкти KfW охоплюють широкий спектр секторів: фінансовий, енергетичний, комунальну інфраструктуру, підтримку постраждалих районів Донецької та Луганської областей, розвиток малого та середнього бізнесу. Загальна підтримка України урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови складає більше 1 млрд євро.

В рамках співпраці України з KfW в державному секторі успішно завершено реалізацію трьох проєктів вартістю 217 млн євро, вибірка коштів за якими склала 100%. Наразі триває реалізація трьох інвестиційних проєктів на суму 207,5 млн євро, з яких на сьогодні використано 18,5 млн євро, а саме:

«Проєкт муніципального водного господарства м. Чернівці, стадія I»;

-«Підвищення ефективності передачі електроенергії (модернізація підстанцій)» НЕК Укренерго;

«Реконструкція підстанцій у східній частині України» НЕК Укренерго.

Для того, щоб пришвидшити реалізацію спільних інвестиційних проектів Мінфін затвердив Концепцію співпраці з МФО і створив робочу групу під головуванням Міністра фінансів Оксани Маркарової.

Проблемні питання реалізації проектів можуть вирішуватися тільки спільними зусиллями всіх учасників процесу. Важливо, щоби відповідальні державні установи та міністерства своєчасно реагували на проблеми чи затримки у виконанні запланованих заходів. Це дозволить підвищити темпи впровадження проєктів та збільшити обсяг фінансової підтримки з боку міжнародних фінансових організацій.

Довідково:

Кредитна установа для відбудови (KfW) – державний банк, що є лідером серед банків Німеччини у сприянні економічному розвитку Німеччини, Європи та світу. KfW фінансує розвиток економічної та соціальної інфраструктури та проводить заходи щодо захисту ресурсів та охорони навколишнього середовища в більш ніж 50 країнах світу. В Україні установа працює з 1996 року і діє через Німецько-Український Фонд.

31.10.2019

Відбувся перегляд портфеля проектів Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні

Заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Гелетій взяв участь у черговому Спільному перегляді портфеля проєктів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні.

Такі перегляди відбуваються раз на півріччя. Протягом перегляду сторони обговорюють поточний стан підготовки та реалізації проєктів, а також узгоджують план заходів на наступне півріччя.

На сьогоднішній день обсяг портфелю ЄБРР в Україні (загальна сума відкритих проектів) складає 3,86 млрд євро, а операційні активи (фактично вибрані кошти за відкритими проектами) становлять 2,08 млрд євро. В державному секторі наразі впроваджується 6 проектів, які фінансуються ЄБРР, на суму 1,41 млрд євро, а саме:

- «Реабілітація гідроелектростанцій»

- «Модернізація магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород»

- «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську»

- «Україна: Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій»

- «Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС – Каховка»

- «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва»

За дев’ять місяців поточного року ЄБРР вже інвестував в Україну понад 1 млрд євро, що є рекордним показником за останні роки співробітництва. Сторони очікують, що за результатами року Україна посяде перше місце за обсягами річних інвестицій Банку у 2019 році. «До кінця року ми плануємо ще збільшити вибірку коштів, зокрема завдяки проєктам, що реалізуються Укравтодором, Енергоатомом, а також Укренерго»- сказав Юрій Гелетій.

Для того, щоб пришвидшити реалізацію спільних інвестиційних проектів Мінфін створив робочу групу під головуванням Міністра фінансів Оксани Маркарової для вирішення проблемних питань співпраці з МФО та затвердив Концепцію співпраці з ними.

Юрій Гелетій нагадав, що проблемні питання реалізації проектів можуть вирішуватися тільки спільними зусиллями всіх учасників процесу і подякував команді ЄБРР за проведення семінару з підвищення інституційної спроможності з впровадження інвестиційних проєктів, у якому взяли участь понад 50 представників органів влади та державних установ.

ЄБРР працює в Україні з 1992 року. За цей час Банк вклав в українську економіку близько 14,6 млрд євро, профінансувавши 450 проектів. 75 відсотків цих інвестицій припадає на приватний сектор.

24.10.2019

Розширений пошук проектів МФО

Нормативна база

БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Бюджетний кодекс України
ЗАКОН УКРАЇНИ від 03.06.1992 №2402-XII
«Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 29.06.2004 № 1906-IV
«Про міжнародні договори України»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 07.02.2006 № 3392-IV
«Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 23.11.2018 № 2629-VIII
«Про Державний бюджет України на 2019 рік»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 14.07.1992 №379/92
«Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 05.09.2007 №1090
«Деякі питання виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 27.01.2016 №70
«Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 14.07.2016 №616
«Про затвердження Порядку проведення оцінки фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту, реалізація якого передбачається на умовах фінансової самоокупності, а також визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, обслуговування якої здійснюватиметься за рахунок коштів бенефіціара». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2016 р. за № 1095/29225»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 08.02.2019 №53
«Про затвердження Порядку ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 березня 2019 р. за № 230/33201»