IFIs projects, портал реєстру проєктів МФО – офіційний державний портал із реєстром проєктів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. На порталі у доступній формі оприлюднена інформація по проєктах, а також є статистика для розуміння динаміки використання коштів по роках та структури фінансування проєктів за галуззю реалізації, за кредиторами та відповідальними виконавцями.

Категорії проєктів

Постачання електроенергії, газу

Транспорт, складське господарство

Фінансова та страхова діяльність

Водопостачання, каналізація, поводження з відходами

Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги

Державне управління та бюджетна підтримка

Сільське/лісове/рибне господарство

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

Інформація та телекомунікації

Освіта

Торгівля

Будівництво

Переробна промисловість

Професійна/наукова/технічна діяльність

Оборона

Статистика

Дата оновлення: 09.04.2024

Новини

Відбулася зустріч Міністра фінансів України з Першим віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку

13 березня Міністр фінансів України Сергій Марченко провів робочу зустріч з Першим віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Юргеном Рігтерінком.

Також у зустрічі взяли участь заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова та заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук. Від Банку взяли участь Керуючий директор у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне і заступник директора Ради Директорів ЄБРР в Україні Артем Шевальов.

Ключовими темами заходу стали співпраця України та Банку і пріоритети на 2024 рік, а також впровадження Урядом України реформ за чотирирічною програмою з Міжнародним валютним фондом у рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Міністр фінансів України подякував керівництву ЄБРР за непохитну та рішучу підтримку України від початку повномасштабного російського вторгнення, а також за суттєве збільшення інвестицій з метою підтримки діючих та нових проєктів та розвитку економіки держави.

"ЄБРР залишається найбільшим інституційним інвестором України. Завдяки тісній співпраці Банку з Урядом, зокрема в рамках спільно напрацьованих з Міністерством фінансів ініціатив, вдалось забезпечити стабільну роботу та відновлення ключових суб’єктів критичної інфраструктури. Відновлення України має вирішальне значення для економічного зростання, і сьогодні підтримка міжнародних партнерів є надзвичайно важливою для України, враховуючи, що держава спрямовує всі свої внутрішні ресурси на протистояння агресору", - додав Сергій Марченко.

Від лютого 2022 року ЄБРР фінансує ініціативи з сприяння енергоефективності, підтримки ліквідності та стійкості роботи ключових суб’єктів господарювання державного сектору економіки, відбудови інфраструктури, забезпечення роботи приватного сектору.

В державному секторі економіки на стадії реалізації знаходиться 12 спільних з ЄБРР проєктів загальним обсягом позик близько 2,6 млрд євро.

Зміцнення енергетичної безпеки України є одним із пріоритетних напрямів роботи ЄБРР. За останні 2 роки Банк зробив значний внесок у підтримку фінансування критично важливих операційних витрат НЕК "Укренерго" та стабільності роботи системи передачі електроенергії. У 2022-2023 роках на підтримку ліквідності та стійкості роботи НЕК "Укренерго" ЄБРР виділено близько 600 млн євро, а також надано грант від Уряду Нідерландів на суму 70 млн євро.

В контексті обговорення фінансових потреб України у 2024 році, учасники зустрічі відзначили важливість співпраці України з МВФ в рамках програми EFF загальним обсягом близько 15,6 млрд доларів США.

Сергій Марченко наголосив, що Уряд України залишається відданим порядку денному умов та реформ, передбачених програмою, у тому числі у бюджетній, фінансовій та податковій сферах.

"Реалізація визначених заходів та політик допоможе підтримати макрофінансову стабільність та сприятиме європейській інтеграції України. Ми продовжуємо співпрацю та реалізацію програми. Загалом у 2024 році за умови виконання усіх необхідних кроків, ми очікуємо залучити чотири транші від МВФ на суму близько 5,4 млрд доларів США", - зазначив Міністр фінансів.

В результаті зустрічі сторони визначили пріоритетні сфери для залучення подальших інвестицій, ними залишається відновлення інфраструктури, забезпечення енергетичної безпеки та підтримка приватного сектору.

13.03.2024

Україна отримає 24 млн євро на відновлення енергетичного сектору від Кредитної установи для відбудови (KfW)

29 грудня 2023 року, Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Гарантійну угоду з Кредитною установою для відбудови (KfW), що дозволить залучити кредитне фінансування в рамках проекту з НЕК “Укренерго” “Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС до європейської об'єднаної енергосистеми) III”.

Зазначені кредитні кошти обсягом 24 млн євро будуть спрямовані на відновлення енергетичної інфраструктури, а саме підстанції НЕК “Укренерго”, що зазнала значних руйнувань внаслідок збройної агресії рф.

Під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні Мартіном Єгером, Міністр фінансів України подякував Уряду Німеччини за спрямовану фінансову допомогу та підтримку у збереженні стабільної роботи енергетичного сектору України.

“З початком повномасштабної збройної агресії рф Україна зіткнулася з серйозними викликами. Проте активна співпраця з міжнародними партнерами, зокрема з Німеччиною та KfW, сприяла підтримці функціонування державних інституцій, відновленню енергетичного сектору, підтримці ліквідності МСП та інших соціальних проектів. Завдяки реалізації спільних з KfW ініціатив, з лютого 2022 року було залучено близько 133 млн євро кредитних та грантових коштів на відновлення українських підстанцій”, - наголосив Сергій Марченко.

Сторони обговорили результати співпраці України з міжнародними партнерами у 2023 році, зокрема успішне завершення другого перегляду програми МВФ та шлях європейської інтеграції України. Крім того, окрему увагу було приділено фінансовим викликам та потребам на наступний рік.

Зі свого боку, Мартін Єгер зазначив, що підтримка Німеччини є непохитною та наголосив на необхідності посилювати співпрацю між країнами у наступному році.

Довідково:

Наразі обсяг портфеля діючих проектів KfW в Україні є найбільшим за всі роки співробітництва та складається з 7 діючих інвестиційних проектів на загальну суму близько 295 млн євро, з яких станом на грудень 2023 року вибірка складає 42%.

29.12.2023

Мінфін: Україна отримає грант у 50 млн євро від KfW в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%"

30 листопада 2023 року Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Угоду про грант між Україною та Кредитною установою для відбудови (KfW) на суму 50 млн євро на рефінансування Програми «Доступні кредити 5-7-9%». Кошти дозволять відшкодувати витрати на компенсацію процентної ставки за кредитами для малого і середнього бізнесу України.

Також у заході взяли участь заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, керівниця штабу по Україні Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва (BMZ) Ульріке Хопп-Нішанка, голова представництва KfW в Україні та Молдові Лоренц Гесснер та виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва (ФРП) Андрій Гапон.

“Робота підприємств є важливою складовою фінансової стабільності та економічної безпеки України в умовах війни. 50 млн євро грантових коштів KfW стануть вагомим внеском в удосконалення діючих програм фінансової підтримки бізнесу. Кошти будуть спрямовані на рефінансування витрат за Програмою «Доступні кредити 5-7-9%», що дозволить й надалі забезпечувати доступ малому і середньому бізнесу до пільгового кредитування”, – наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко та висловив вдячність Уряду Німеччини за співпрацю і системну підтримку України.

Міністр зазначив, що ФРП є ключовою інституцією з доступного фінансування для українського бізнесу, спрямованого на відновлення та розвиток підприємництва в умовах воєнного стану.

“Уряд ФРН продовжує підтримувати Українську сторону та надає сприяння подальшими грантами. Ми раді продовженню нашої співпраці з Україною щодо підтримки підприємництва в умовах війни. Минулого року KfW надав 150 млн євро для програми 5-7-9, а тепер ми з задоволенням розширюємо підтримку на додаткові 50 млн євро. Ці кошти є важливою складовою німецько-українського співробітництва задля розвитку, загальна сума якого лише у 2023 році склала більше ніж 600 млн. євро”, - зазначила керівниця штабу BMZ по Україні Ульріке Хопп-Нішанка.

“З початку повномасштабного вторгнення українські підприємства зазнають негативних наслідків від війни: зруйновані виробничі потужності, висока інфляція та стрімке зниження продажів загрожують існуванню багатьох компаній. Таким чином, підтримка приватного сектору залишається важливим завданням. Надаючи підприємцям субсидії у вигляді часткової компенсації процентної ставки, ми забезпечуємо продовження існування компаній та збереження робочих місць, що генерує дохід домогосподарств та податкові надходження для держави”, - наголосив Голова Представництва KfW в Україні та Молдові Лоренц Гесснер.

На зустрічі сторони обговорили механізми реалізації програми Ukraine Facility, двосторонню співпрацю Урядів України та Німеччини у рамках проектів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та подальші спільні кроки щодо підготовки міжурядової Рамкової угоди про фінансову співпрацю.

В результаті було наголошено на важливості впровадження потрібних механізмів для реалізації проектів, зокрема Українська сторона зі свого боку запевнила, що Уряд максимально зацікавлений у прозорості надходження коштів та її забезпеченні.

30.11.2023

Розширений пошук проєктів МФО

Нормативна база

БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Бюджетний кодекс України
ЗАКОН УКРАЇНИ від 03.06.1992 №2402-XII
«Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 29.06.2004 № 1906-IV
«Про міжнародні договори України»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 07.02.2006 № 3392-IV
«Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 09.11.2023 № 3460-IХ
«Про Державний бюджет України на 2024 рік»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 14.07.1992 №379/92
«Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 05.09.2007 №1090
«Деякі питання виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 27.01.2016 №70
«Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 14.07.2016 №616
«Про затвердження Порядку проведення оцінки фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту, реалізація якого передбачається на умовах фінансової самоокупності, а також визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, обслуговування якої здійснюватиметься за рахунок коштів бенефіціара». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2016 р. за № 1095/29225»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 08.02.2019 №53
«Про затвердження Порядку ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 березня 2019 р. за № 230/33201»
Закупівлі в рамках проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» (Угода про позику від 27.08.2019 №8973-UA)
27 серпня 2019 року з метою реалізації проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство») (далі – Проект) було підписано Угоду про позику (проект «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (далі – МБРР) №8973-UA (далі – Угода про позику). Сума позики – 200 млн доларів. Угода про позику набрала чинності 20 травня 2020 року. Відповідальним виконавцем проекту є Міністерство фінансів України. Виконавцями проекту є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство юстиції України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Виконавці Проекту). Відповідно до положень Угоди про позику та Рекомендаційно-технічного операційного посібника для управління проектом «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 05 травня 2020 року №190, погодженого МБРР, визначено процедури закупівлі товарів (робіт, послуг). У ході закупівель Виконавці Проекту мають обов’язково переконуватися у тому, що договори не укладатимуться з юридичними або фізичними особами, включеними до списку осіб, яких позбавлено на постійній або тимчасовій основі права брати участь у закупівлях за кошти МБРР (далі – Список осіб, яких позбавлено права брати участь у закупівлях).