Новини

Владислав Криклій підписав угоду з ЄБРР про залучення 450 млн євро на капремонт траси Київ-Одеса і будівництво Північного обходу Львова

Сьогодні, 18 грудня, Європейський банк реконструкції і розвитку та Уряд України в особі Міністра інфраструктури Владислава Криклія уклали кредитну угоду на 450 млн євро за проєктом «Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)». Кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт автошляху М-05 Київ-Одеса та будівництво Північного обходу м. Львова.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«У рамках Програми Президента «Велике будівництво» у цьому році будується рекордна кількість автошляхів. Вже оновлено понад 4 тис. км доріг по всій країні, і ми зробимо ще більше завдяки укладенню кредитної угоди з ЄБРР «Розвиток транс’європейської транспортної мережі». Реалізація цього проєкту дозволить не лише покращити стан автошляхів за маршрутами міжнародних транспортних коридорів, а й підвищити безпеку дорожнього руху на дорогах, що сполучають Україну з ЄС та Київ з Чорним морем. Вдячний нашим постійним партнерам із банку за всебічну підтримку і допомогу Україні у створенні сучасної та якісної інфраструктури для людей», - прокоментував підписання угоди очільник Міністерства.

Проєкт «Розвиток транс’європейської транспортної мережі» буде реалізований за рахунок 450 млн євро позики від ЄБРР та 450 млн євро від ЄІБ. Кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт 5 ділянок автошляху М-05 Київ-Одеса у Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях, а також на будівництво Північного обходу м. Львова.

18.12.2020

Підписано рамкову Угоду між Урядом України та Урядом ФРН про фінансове співробітництво.

Сьогодні відбулося урочисте підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво.

Це – рамкова Угода, яка визначає перелік проектів, домовленості щодо фінансування яких Урядом ФРН досягнуто під час українсько-німецьких перемовин за період 2011-2019 років.

Угодою передбачено надання на пільгових умовах кредитних ресурсів* у обсязі до 214,6 млн євро, які будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проектів, у тому числі для підтримки муніципалітетів, зокрема:

- у сфері енергетики (модернізація підстанцій та інтеграція української енергетичної системи до європейської об’єднаної енергосистеми);

- підтримку малого та середнього підприємництва;

- здійснення енергоефективних заходів у громадських будівлях (школи та дитячі садочки);

- реконструкцію комунальної інфраструктури в регіонах.

Окрім того, Угодою передбачається надання до 40 млн євро на безоплатній та безповоротній основі – у формі грантів, з яких 30,5 млн євро буде спрямовано на покращення системи професійної освіти та посилення місцевого самоврядування в Україні.

Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив вдячність Уряду Німеччини, Посольству ФРН в Україні, Кредитній установі для відбудови (KfW), а також особисто Надзвичайному і Повноважному Послу ФРН в Україні пані Анці Фельдгузен за підтримку на шляху України до економічного розвитку та багаторічну співпрацю.

«Підписана сьогодні Угода між урядами України та Німеччини про фінансове співробітництво створить правові передумови для прискореної підготовки проектів та переходу до їх впровадження», – зазначив Сергій Марченко.

Також він висловив впевненість, що запропонована Німецькою стороною нова модель підготовки проектів розвитку України, щодо яких досягнуто домовленостей у 2011-2019 роках, сприятиме спрощенню процедури укладення окремих кредитних та грантових договорів.

На церемонії підписання Анка Фельдгузен підкреслила: «Ця Угода закладає надійну міжнародно-правову основу для нашого подальшого співробітництва у сфері фінансів та політики розвитку. У такий спосіб Німеччина продовжує підтримувати головні реформи у сферах децентралізації, професійного навчання та енергоефективності».

Сергій Марченко зі свого боку звернув Увагу, що Уряд України, незважаючи на розгортання пандемії COVID-19 та економічну рецесію в Україні, виконує всі міжнародні зобов’язання, забезпечує неухильність заданого курсу реформ, а також здійснює заходи задля мінімізації негативного впливу пандемії на економічну стабільність та життя громадян.

«Незважаючи на те, що спільна робота над Угодою активно велася протягом майже 10-ти місяців в умовах карантину та в онлайн-форматі, ми рухаємось вперед і маємо реальний результат. І підписання сьогодні загальної Угоди – це лише перший наш крок», – наголосив Сергій Марченко.

Міністр запевнив, що команда Мінфіну збереже такий темп і під час підготовки Угоди до ратифікації Верховною Радою України.

_________

* Умови надання кредитів Уряду ФРН: термін – 30 років, у тому числі 10 років пільгового періоду; процентна ставка – 2% річних, комісія за зобов’язання – 0,25 % річних.

17.12.2020

Сергій Марченко: «Світовий банк вчергове довів підтримку України, спрямовану на подолання наслідків пандемії COVID-19»

Сьогодні, 14 грудня, між Україною та МБРР підписано Угоду про Друге додаткове фінансування, спрямоване на подолання наслідків пандемії COVID-19, для проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Мінфін у співпраці з Мінсоцполітики доклали усіх зусиль для підготовки Угоди в найкоротші строки, завдяки якій Україна зможе залучити кредит в розмірі 300 млн дол. США, 170 з яких – вже до завершення поточного року.

Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив вдячність за конструктивну співпрацю всім учасникам переговорного процесу та зазначив наступне: «Підписання Угоди про Друге додаткове фінансування для проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» є логічним завершенням року, в якому Світовий банк вчергове довів свою дієву підтримку, спрямовану на боротьбу з наслідками поширення COVID-19. Головна мета – це соціальна допомога і соціальні послуги для малозабезпечених сімей, а також допомога постраждалим від негативного економічного впливу пандемії COVID-19».

Це буде друге додаткове фінансування проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується в Україні, загальна сума кредиту за яким складе 750 млн доларів США. Проект спрямований на покращення результатів діяльності системи соціальної допомоги та соціальних послуг в Україні для малозабезпечених сімей.

Виконуюча обов’язки Директора Представництва Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Клавдія Максименко подякувала за спільну роботу над Угодою і привітала всіх присутніх з тим, що вдалося підготувати її до підписання в найкоротші терміни.

«Ми підписали Угоду, яка найближчими днями почне працювати для українців. Я хочу висловити готовність Світового банку і надалі підтримувати плідну співпрацю з Урядом України – і стосовно вже запроваджених проектів, які є затвердженими, а також нових, над якими ми зараз спільно працюємо», – повідомила Клавдія Максименко.

У свою чергу Сергій Марченко наголосив, що підтримка Світового банку і оперативне прийняття важливих рішень дає надію на продовження співпраці, а також запевнив у готовності наполегливо працювати над проектами, направленими на розвиток освіти, закупівлю вакцин від COVID-19 тощо.

Підписана Угода дає змогу розпочати реалізацію нового проекту «Додаткове фінансування проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення». Також очікується підписання Угоди щодо проекту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проект 3В)», спрямованого на покращення транспортного сполучення і підтримку відновлення сільськогосподарської галузі у Луганській області.

14.12.2020

Угода з ЄІБ про надання кредиту 340 млн євро для відновлення інфраструктури Донбасу матиме позитивний вплив на більш ніж мільйон його жителів

Уряд України підписав угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) за проектом «Програма з відновлення України», якою передбачено надання кредиту у сумі 340 млн євро для фінансування соціально важливих проектів, зокрема забезпечення житлом, відновлення закладів освіти та медицини, систем водопостачання та водовідведення, об’єктів енергетики та транспортних проектів.

Передусім йдеться про будівництво та відновлення великих інфраструктурних об’єктів, потреба в яких виникла внаслідок воєнних дій в окремих районах Донецької та Луганської областей, і які забезпечать місцевих жителів якісною питною водою, безперебійним електропостачанням та сучасним транспортним сполученням.

«Для мене особливо важливо вирішення гострих соціальних проблем жителів Донбасу. Цей проект дає таку можливість, і я переконаний, що позитивний вплив від його реалізації буде відчутний для більше мільйона жителів сходу України», – зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Підписана сьогодні Угода є наступною фазою Проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України»*, обсяг позики за яким складає 200 млн євро, на сьогодні залучено на реалізацію програми 23% від загальної суми угоди.

У рамках Першої програми загалом реалізується 246 проектів загальною вартістю

6 545,1 млн.:

за 37 проектами роботи завершено;

за 152 проектами активно ведуться роботи;

за 12 проектами проведені тендерні процедури;

за 25 проектами проводяться тендерні процедури.

Мінфін продовжує системну роботу щодо співпраці з міжнародними фінансовими організаціями для надання можливості реалізації суспільно важливих проектів відповідальними виконавцями.

_________

* Угода між Україною та ЄІБ від 22.12.2014

09.12.2020

Нова угода з ЄІБ забезпечить розвиток громадського електротранспорту в містах України

9 грудня Уряд України та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали угоду «Міський громадський транспорт ІІ» про залучення кредитних коштів на розвиток громадського транспорту в містах України.

Загальна сума кредитної лінії складає 200 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на придбання нового рухомого складу міського громадського електротранспорту для середніх та великих міст, а також на відновлення і розвиток інфраструктури електротранспорту.

Підписана угода – це продовження проекту «Міський громадський транспорт України» спільного з ЄІБ та ЄБРР, який вже реалізується з травня 2017 року у містах Київ, Харків, Львів, Тернопіль, Луцьк, Суми, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв, Івано-Франківськ, Чернігів.

Кредитні кошти ЄІБ для реалізації проекту – це можливість для міст України залучити ресурс для придбання нових сучасних трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, електробусів, а також для розширення мережі електротранспорту та запуску нових маршрутів.

«Цей проект дозволяє одразу, як підвищити мобільність громадян, так і покращити екологічну ситуацію в містах. Світовий досвід свідчить, що розвиток громадського транспорту є найкращим інструментом для вирішення проблем постійних заторів на вулицях та щоденної втрати нашими громадянами найціннішого ресурсу – свого часу. Тож цей проект дає можливість підвищити якість громадського транспорту та рівень мобільності жителів міст України. Важливо, що акцент зроблено на екологічно чистому громадському транспорті, що повністю відповідає сучасним європейським підходам. Особливо приємно, що цей проект також відкриває можливість запуску громадського електротранспорту навіть в тих містах, де до цього він був взагалі відсутній», – наголосив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Міністерство фінансів пропонує зацікавленим керівникам міст долучатися до проекту.

Кредит надається терміном до 22 років (з 2021 по 2042 рік) з пільговим періодом повернення кредиту 5 років. Ставка по кредитах ЄІБ може бути плаваюча (EURIBOR + маржа до 1%) або фіксована на (сьогодні до 1%).

Мінфін продовжує системну роботу щодо співпраці з міжнародними фінансовими організаціями для надання можливості реалізації суспільно важливих проектів відповідальними виконавцями.

09.12.2020

Олександр Кава: новий кредит Європейського інвестиційного банку дозволить відремонтувати майже 200 кілометрів автомобільних доріг Луганщини

9 грудня 2020 року Уряд України та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали фінансову угоду за проектом «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження».

Угода передбачає залучення 100 млн євро кредиту на відновлення автомобільних доріг Луганської області.

У рамках проекту планується відремонтувати дороги між Сєвєродонецькою агломерацією, де проживає близько 500 тисяч жителів, та Старобільськом і Троїцьким. Загальна протяжність доріг, які будуть відремонтовані, складає 183 км. Дуже важливо забезпечити якісне транспортне сполучення для жителів області із обласним центром, функцію якого зараз виконує Сєвєродонецьк.

«Відновлення економіки Донбасу є ключовим фактором підвищення рівня життя жителів регіону. Економічне зростання регіону неможливе без сучасної мережі автомобільних доріг. Саме тому ми повинні консолідувати максимум фінансових ресурсів у цьому напрямку. Я впевнений, що такий підхід дасть імпульс для економічного росту, створення нових робочих місць, та підвищить підприємницьку активність», – зазначає заступник Міністра фінансів України Олександр Кава.

Президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр під час підписання угоди наголосив: «Україна зараз є ключовим партнером для Європейського інвестиційного банку. 2020 рік був дуже успішним для нашого співробітництва. Ми і надалі готові продовжувати нашу співпрацю та надавати фінансовий ресурс для реалізації важливих соціальних і економічних проектів».

«Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження «Проект 3В» – це спільний проект ЄІБ з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР), який включає кредит МБРР на 100 млн дол США та кредит ЄІБ на 100 млн євро. Кредитні кошти ЄІБ надаються на 25 років з 5 річним пільговим періодом; ставка по кредиту може бути плаваюча (EURIBOR + маржа до 1%), або фіксована (на сьогодні до 1%).

Мінфін продовжує системну роботу щодо співпраці з міжнародними фінансовими організаціями для надання можливості реалізації суспільно важливих проектів відповідальними виконавцями.

09.12.2020

Відбулося відкриття тендерних пропозицій за проєктом «Електрифікація залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка»

4 грудня 2020 року відбулося автоматичне відкриття тендерних пропозицій на закупівлю робіт по Фазі І (електрифікація ділянки Долинська—Миколаїв) з реалізації проєкту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка». Тендерним комітетом розпочато вивчення пропозицій учасників тендеру, що офіційно надали свої тендерні пропозиції через електронну систему закупівель Європейського банку реконструкції та розвитку (ЕСЕРР). Початок робіт за Фазою І проекту заплановано у ІІІ кварталі 2021 року.

Зацікавленість у проєкті виявили 267 компаній, а найактивнішими стали 30. За результатами автоматичного відкриття тендерних пропозицій до участі в тендері допущено 6 компаній. Через карантинні обмеження потенційні учасники не могли фізично відвідати майданчик майбутнього будівництва, тому на спеціальному сайті був розміщений відеоролик з демонстрацією ділянки Долинська—Миколаїв та проведено онлайн пре-тендерну зустріч з потенційними учасниками.

Наступним кроком стане початок розробки тендерної документації для Фази ІІ (електрифікація ділянки Миколаїв—Колосівка).

Нагадаємо, що тендер був оголошений Укрзалізницею спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) 30 січня 2020 року. Фінансування проєкту здійснюватиметься за залучені кошти ЄБРР та ЄІБ на загальну суму близько 366 млн євро з ПДВ. За результатами тендеру Укрзалізниця планує закупити роботи з електрифікації ділянки Долинська—Миколаїв, що є частиною коридору Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) в межах України.

04.12.2020

Олександр Кава: Завдяки спільному з ЄІБ проекту Харків отримав 5 сучасних тролейбусів

У рамках реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком Проекту «Міський громадський транспорт України» комунальному підприємству «Депо № 3» (м. Харків) від ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» передано перші 5 нових сучасних односекційних тролейбусів «Богдан Т70117»*.

Важливо зазначити, що ці низькопідлогові тролейбуси забезпечать легкий доступ до користування міським електричним транспортом пасажирам похилого віку та особам з інвалідністю.

«Реалізація спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України» передбачає оновлення парку автобусів, трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, будівництва та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

Завдяки цьому проекту Харків вже отримав п’ять нових сучасних тролейбусів, вартістю 169 тис євро кожний. На черзі – ще 11 міст України», – зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Проект реалізується Міністерством інфраструктури спільно з Міністерством фінансів, міськими радами та комунальними підприємствами та передбачає реалізацію заходів з оновлення парку автобусів, трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, будівництва та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

Планується впровадження підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту в 11 містах України: Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську та Чернігові.

Кредит ЄІБ для реалізації Проекту – 200 млн євро; залучається на строк до 22 років, із 5-ти річним пільговим періодом, відсоткова ставка – до 2 % річних.

На сьогодні Міністерство фінансів спільно з Міністерством інфраструктури працює над запуском другого проекту розвитку міського громадського транспорту, в рамках якого планується отримати кредит від Європейського інвестиційного банку на суму 200 млн євро (загальна вартість проекту – 404,5 млн євро). Це відкриє можливість для українських міст покращити транспортну систему та залучити кредитні кошти на вирішення проблем громадського транспорту.

_________

* Обсяг кредиту ЄІБ в рамках Проекту для м. Харкова – 9,88 млн євро. Відповідно до Контракту ПАТ «АК «Богдан Моторс» має поставити Харкову 49 тролейбусів, з яких 12 – двосекційних (Т90117) та 37 – односекційних (Т70117), один із яких має запас автономного ходу не менше 20-ти кілометрів.

03.12.2020

Парламент ратифікував угоду з Європейським інвестиційним банком щодо кредиту «Укренерго»

Верховна рада прийняла Закон України «Про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект «Програма підвищення надійності підстанцій»), розроблено Міністерством фінансів та НЕК «Укренерго».

«Основна задача прийнятого сьогодні Закону про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект «Програма підвищення надійності підстанцій») – це створення правових підстав для використання позики Європейського інвестиційного банку в обсязі 136 млн. євро для реалізації інвестиційного Проекту НЕК «Укренерго». Таке рішення дає можливість підвищити надійність та забезпечити сталу роботу існуючої електромережі. Окрім того, це сприятиме зменшенню витрат на її технічне обслуговування та експлуатацію», – зазначає заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Прийняття Закону України забезпечить виконання внутрішньодержавної процедури щодо надання згоди на обов’язковість для України Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, а також встановлює дату набрання чинності зазначеною Гарантійною угодою.

У рамках Проекту «Програма підвищення надійності підстанцій» передбачається здійснити реконструкцію 12 діючих підстанцій потужністю 330 кВ та 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи НЕК «Укренерго» з впровадженням на підстанціях новітніх автоматизованих систем керування технологічними процесами, що у свою чергу дозволить не тільки привести підстанції до сучасного технологічного рівня але і сприятиме сталій роботі Об’єднаної електроенергетичної мережі України та зміцненню енергетичної безпеки України.

Проект є частиною більш широкої програми модернізації, що включає в себе реконструкції 33-х підстанцій по всій території України і співфінансується за кошти Кредитною установою для відбудови і Європейським банком реконструкції та розвитку.

02.12.2020

Укрпошта залучає 63 млн євро від ЄБРР на розвиток інфраструктури

Сьогодні, 16 листопада, Міністерство інфраструктури України, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) та національний поштовий оператор «Укрпошта» підписали угоду про надання кредиту у розмірі 63 млн євро для закупівлі та внутрішнього оснащення близько 1900 автомобілів пересувних поштових відділень, а також для будівництва 3-х сучасних автоматизованих сортувальних центрів.

«Укрпошта продовжує виконувати масштабну інвестиційну програму на цей рік для модернізації існуючої логістичної мережі та реформування сільських відділень. Реалізація проектів «Логістична мережа» та «Сільське відділення» у співпраці з ЄБРР дозволить нам суттєво вдосконалити роботу пошти, створити нові логістичні центри із сучасним сортувальним обладнанням для надання ще більш швидких та зручних послуг населенню. Реформування мережі сільських відділень і запровадження до 1900 сучасних пересувних відділень вже у найближчому майбутньому дозволить покрити всі 100% населених пунктів і зручно доставляти посилки навіть у найвіддаленіші куточки нашої держави. Вдячний партнерам з ЄБРР за постійну підтримку та співпрацю в реалізації цих важливих проектів для України», – прокоментував підписання угоди Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне зазначив: «Ми живемо в цифрову епоху, проте послуги поштового зв'язку і доставки сьогодні актуальніші, ніж будь-коли. Тривала пандемія COVID-19 підтвердила необхідність цих послуг. Ми вітаємо прагнення Укрпошти до кардинальної трансформації, яка дозволить 15 мільйонам людей у сільській місцевості України користуватися швидкими, зручними і надійними поштовими, логістичними, торговельними та фінансовими послугами».

Будівництво сортувальної інфраструктури співфінансує також Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) кредитом у розмірі 30 млн євро. Нові об'єкти будуть побудовані відповідно до вимог BREEAM – передової світової методології оцінки екологічної ефективності проектів генпланування, інфраструктури та будівель. Цю оцінку буде співфінансувати Європейський Союз у рамках ініціативи EU4Climate, яка є частиною програми Центру фінансування і передачі технологій у сфері кліматичних змін (FINTECC).

У рамках співпраці з ЄБРР Укрпошта просуватиме антикорупційну реформу і підвищуватиме ефективність корпоративного управління. Відповідні плани дій будуть розроблені за рахунок грантових коштів мультидонорського рахунка ЄБРР для стабілізації та сталого розвитку України, серед донорів якого – Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США, а також Європейський Союз як найбільший донор. Ця діяльність є частиною спільної роботи ЄБРР та Уряду України з метою поліпшення корпоративного управління на державних підприємствах і запобігання корупції. На сьогодні ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Загалом банк профінансував 482 проекти загальною вартістю 14,5 млрд євро.

16.11.2020