Новини

Парламент ратифікував угоду, яка допоможе підвищити рівень енергоефективності

Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №0120 "Про ратифікацію Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля".

Як передає кореспондент Укрінформу, за документ проголосував 281 народний депутат.

Згідно із пояснювальною запискою до законопроєкту, його ухвалення забезпечує продовження участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля до 2029 року, що сприятиме інвестиціям у проєкти підвищення рівня енергоефективності у сфері комунального господарства, охорони навколишнього природного середовища, управління відходами та використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії в Україні.

Прийняття Закону дозволить ратифікувати Угоду про внесок, що дасть право Україні залишатися повноправним членом Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля та мати право голосу при прийнятті рішень щодо його діяльності. Участь України у Фонді також передбачає сплату внеску в розмірі 10 млн євро (за 2021-2025 роки).

Участь у Фонді дозволить використовувати його кошти для підготовки та співфінансування проэктів у сфері енергоефективності, спрямованих на підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та поліпшення екології, результатом яких має стати значне скорочення споживання електроенергії, зменшення викидів вуглекислого газу та інших парникових газів в Україні.

21.10.2021

Рада ратифікувала угоду з ЄБРР про розвиток логістичної мережі Укрпошти

Верховна Рада ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ "Укрпошта": Логістична мережа та Сільське відділення" між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку.

Як повідомляє коресподент Укрінформу, законопроєкт №0123 в цілому підтримали 280 народних депутатів.

Так, ухвалений документ ратифікує гарантійну угоду, відповідно до якої ЄБРР профінансує проєкт з розвитку логістичної мережі та сільських відділень Укрпошти. Проєкт "Логістична мережа" передбачає створення нових логістичних центрів Укрпошти та встановлення сучасного сортувального обладнання в логістичних хабах та депо.

Реалізація проєкту "Сільське відділення" забезпечить оновлення моделі роботи поштових відділень у селах з населенням менше 1 тис. осіб. Замість сільських стаціонарних нерентабельних відділень поштового зв’язку планується запровадити пересувні відділення поштового зв’язку з новими мобільними бригадами та з обов’язковим наданням послуг у кожному населеному пункті.

Згідно з умовами угоди, ЄБРР надасть Укрпошті 63 млн євро на реаліазацію цього проєкту.

Як повідомляв Укрінформ, гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ "Укрпошта": Логістична мережа та Сільське відділення" між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку було підписано у листопаді 2020 року.

21.10.2021

Сергій Марченко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом ФРН та Директором KfW по регіону Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія

Сьогодні, 7 жовтня 2021 року, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен та Директором Кредитної установи для відбудови (KfW) по регіону Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія Олафом Цимелько.

У зустрічі також взяли участь Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук та Голова Представництва KfW в Україні Курт Штрассер.

Міністр фінансів України висловив вдячність Уряду Німеччини, Посольству ФРН в Україні, KfW за багаторічну співпрацю та підтримку економічного розвитку.

Сторони обговорили питання співробітництва Уряду України з KfW.

“Ми активізували наше співробітництво завдяки підписаній у минулому році Угоді між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво. Ця Угода є міжнародно-правовою основою для нашої подальшої співпраці у сфері фінансів та політики розвитку”, - зауважив Сергій Марченко.

Окрім того, сторони приділили увагу питанню співробітництва України з МВФ.

“Ми розраховуємо на позитивні результати перегляду Програми. Сподіваємось, що Україна вже в цьому році отримає другий транш в рамках діючої Програми”, - зазначив Сергій Марченко.

Німецька Сторона зауважила, що підтримка України з боку Міжнародного валютного фонду та Європейського Союзу є позитивним сигналом та підтвердженням незмінного курсу України у реформуванні держави.

Довідково:

Угода між Урядом України та Урядом ФРН про фінансове співробітництво (асигнування 2012 - 2019 років) підписана 17.12.2020, ратифікована Верховною Радою України 15.06.2021, набрала чинності 28.07.2021. В рамках Угоди сформовано перелік інвестиційних проектів загальним обсягом 214,55 млн євро та проектів міжнародної технічної допомоги загальним обсягом 38,9 млн євро.

07.10.2021

Міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з представниками ЄБРР

9 вересня, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з Керуючим директором ЄБРР з фінансових інституцій Френсісом Маліжем та Директором ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Також у зустрічі взяв участь заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Основними темами для обговорення були реформування державних банків України, реструктуризація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, результати роботи поточних проектів та плани на подальшу співпрацю.

“На даний момент Уряд України вже затвердив основні напрями діяльності “Укрексімбанку”, “Ощадбанку”, “ПриватБанку” та схвалив стратегії розвитку “Укрексімбанку” і “ПриватБанку”. Стратегія розвитку “Ощадбанку” знаходиться в Секретаріаті Кабінету Міністрів України і найближчим часом буде розглянута на засіданні Уряду”, – зазначив Сергій Марченко.

У рамках зустрічі обговорили умови майбутньої співпраці та надання ЄБРР довгострокового фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції АТ “Ощадбанк”. Основними умовами ЄБРР, які передують надання позики, є:

погодження з боку Кабінету Міністрів України стратегії розвитку Ощадбанку на 2021-2025 роки;

розробка та погодження з Міністерством фінансів України плану приватизації та стратегії виходу держави з капіталу Ощадбанку;

оновлення, спільно з ЄБРР, програми трансформації Ощадбанку.

За словами Френсіса Маліжа, фінансування “Ощадбанку” є одним із стратегічних проектів Європейського банку реконструкції та розвитку у Східній Європі. ЄБРР готовий за необхідності залучатися в процес та консультувати Українську Сторону для пришвидшення досягнення результатів.

09.09.2021

Депутати підтримали проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2012 - 2019 років)»

15 червня 2021 року на засіданні Верховної Ради України депутати підтримали проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2012 - 2019 років)». Міністерство фінансів України підготувало проект на виконання вимог статті 9 Закону України «Про міжнародні договори України».

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина, підписана 17.12.2020, носить рамковий характер та забезпечить прискорення процедури укладення за рішенням Уряду України окремих угод та договорів з Кредитною установою для відбудови (KfW) за проектами, попередні домовленості щодо яких було досягнуто під час Українсько-Німецьких міжурядових перемовин.

Ратифікація цієї Угоди створить правові підстави для можливості залучення Урядом України від KfW пільгового кредитного фінансування на загальну суму до 214,55 млн євро та грантового фінансування обсягом до 38,9 млн євро.

Довідково

Угодою визначено узагальнений перелік інвестиційних проектів у сфері енергетики, інфраструктури, підприємництва тощо, грантів для супроводу інвестиційних проектів та окремих грантів, які спрямовуватимуться на фінансування проектів у сфері освіти та розвитку місцевого самоврядування, та основні умови залучення ресурсів KfW.

Фінансові умови залучення кредитних ресурсів: термін – 30 років, в тому числі пільговий період – 10 років; процентна ставка – 2 % річних; комісія за зобов’язання – 0,25 % річних.

16.06.2021

Представники Мінфіну та Європейського банку реконструкції та розвитку провели перегляд портфелю спільних проектів

25 травня відбувся перегляд портфеля проектів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), участь в якому взяв заступник Міністра фінансів України Олександр Кава.

На початку зустрічі сторони відзначили, що 2020 рік був успішним та продуктивним для реалізації проектів, які фінансуються за кредитні кошти ЄБРР. Наприкінці 2020 минулого року Україна та ЄБРР підписали угоди в рамках двох нових проектів:

«Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)» загальним обсягом кредиту 450 млн євро на будівництво Північної об’їзної автомагістралі Львова та капітального ремонту швидкісного шосе М-05 Київ – Одеса в Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Черкаській областях;

«Проект розвитку АТ «Укрпошта» (Логістична мережа та Сільське відділення)» загальним обсягом кредиту - 63 млн євро.

Окрім того, у січні 2021 року набрали чинності Гарантійна угода між Україною та ЄБРР та Угода про надання кредиту між АТ «Укрзалізниця» та ЄБРР в рамках проекту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка», на реалізацію якого залучено 150 млн євро.

У ході обговорення питань представники Міністерства фінансів, відповідальні виконавці та бенефіціари проектів спільно з ЄБРР розглянули поточний стан підготовки та реалізації проектів, а також узгодили план дій на наступний період.

«Кредитний ресурс ЄБРР дає можливість Уряду реалізувати важливі проекти в сфері інфраструктури та енергетики. Ці пріоритетні напрямки є необхідною передумовою для досягнення випереджаючих темпів росту вітчизняної економіки та стимулом для розвитку базових галузей промисловості», - підсумував Олександр Кава.

25.05.2021

Представники Мінфіну та Німецького банку розвитку «Кредитна установа для відбудови» (KfW) здійснили перегляд портфелю спільних проектів

8 квітня відбувся другий перегляд портфелю проектів Кредитної установи для відбудови (KfW) в Україні за участю представників Посольства, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів та інших державних органів та установ.

У ході обговорення питань було відзначено, що у рамках співпраці Уряду України з KfW наразі триває реалізація трьох інвестиційних проектів обсягом 207,5 млн євро, з яких станом на 01 квітня 2021 р. використано 53,38 млн євро (25,7 %).

Зокрема, учасники онлайн зустрічі виокремили успішну реалізацію в Україні грантових проектів, що відбуваються за підтримки KfW. Наприклад, в рамках реалізації програми «Financе East» Фонд розвитку підприємництва активно впроваджує проект «Підтримка ЄС для сходу України», метою якого є фінансова підтримка мікро, малого та середнього підприємництва (ММСП) через установи, які є партнерами Фонду ( ТОВ «ОТП Лізинг», АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк»). З початку реалізації цього Проекту установи – партнери профінансували 119 ММСП, а також компенсували вартість придбаних підприємцями 271 одиниць різної техніки, обладнання та устаткування тощо, загальною вартістю 602,5 млн грн.

Під час виступу заступник Міністра фінансів - Олександр Кава подякував представникам Уряду ФРН, Посольства Німеччини в Україні та KfW за підтримку та значний внесок у розвиток енергетичного сектору, інфраструктури, енергоефективності та підприємництва, а також соціальної інфраструктури в Україні.

“Впевнений, що укладення двосторонньої рамкової міжурядової Угоди надасть необхідного імпульсу для більш ефективної співпраці та підготовки як кредитних, так і грантових проектів і переходу до їх реалізації”, - наголосив заступник Міністра.

Окрім того, Олександр Кава повідомив, що сьогодні Міністерство фінансів активно працює над питанням ратифікації Верховною Радою України рамкової Угоди між Урядом України та Урядом ФРН про фінансове співробітництво (асигнування за 2012-2019 років), яка була укладена 17 грудня 2020 року.

08.04.2021

Відбулася зустріч Міністра фінансів України з Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку

23 березня Міністр фінансів Сергій Марченко зустрівся з Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку пані Оділь Рено-Бассо під час її першого закордонного візиту у якості новообраного Президента.

У зустрічі також взяли участь заступники Міністра фінансів Юрій Драганчук та Олександр Кава та урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

У 2020 році через пандемію коронавірусу COVID-19 темпи реалізації проектів, які підтримуються ЄБРР, сповільнилися порівняно з 2019 роком. Незважаючи на це, завдяки ефективній співпраці Української сторони та ЄБРР у 2020 році було укладено угоди обсягом 643,5 млн євро у різних секторах.

«Співпраця з ЄБРР є дуже важливим ключем у розвитку різних сфер України. У минулому році під час пандемії ми мали ряд карантинних заходів, проте ми змогли укласти угоди щодо важливих проектів таких як: «Проект розвитку АТ «Укрпошта» (Логістична мережа та Сільське відділення)» та «Розвиток транс’європейської транспортної мережі». Також я хочу подякувати ЄБРР за проекти з підтримки ліквідності ДП «Украерорух» та АТ «Укрзалізниця», - зазначив Міністр фінансів.

Крім того, на зустрічі було обговорено тему приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що є першим кроком на шляху входження ЄБРР до капіталу банку.

«На розгляд Кабінету Міністрів України вже подано законопроект про приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів фізичних осіб, ми очікуємо на швидку реакцію. Також найближчим часом планується подати на схвалення Уряду Стратегію розвитку Ощадбанку на 2021-2024 роки», - сказав заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук.

Міністр фінансів зазначив, що в Україні зацікавлені у якнайшвидшій стабілізації ринку енергетики і додав про можливість випуску облігацій, гарантованих державою на міжнародних ринках капіталів, для покриття боргу перед виробниками альтернативної енергії у першому півріччі 2021 року.

Президент ЄБРР зауважила, що Банк зацікавлений у розвитку інфраструктури та співпраці з публічним сектором в Україні і наголосила, що дуже важливо мати постійний діалог двох сторін.

Резюмуючи, у подальшій співпраці з ЄБРР важливим питаннями будуть підтримка Банком реалізації проектів у публічному секторі, збільшення рівня інвестицій для впровадження проектів модернізації й подальшого розвитку транспортної інфраструктури в Україні, підтримки енергетичного сектору та інших важливих проектів.

23.03.2021

Представники Мінфіну та Світового банку провели онлайн тренінг щодо моніторингу показників результативності за міжнародними інвестиційними проектами

10 березня представники Міністерства фінансів та Світового банку провели спільний навчальний он-лайн тренінг щодо підходу та методики встановлення і проведення моніторингу показників результативності за проектами економічного і соціального розвитку, для реалізації яких держава залучає кредитні кошти міжнародних фінансових організацій, а саме Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) та Кредитної установи для відбудови (КfW) і Європейського співтовариства з атомної енергії (Євратом).

Даний тренінг був спрямований на підвищення інституційної спроможності відповідальних виконавців та бенефіціарів інвестиційних проектів щодо визначення показників, які дозволять оцінити стан досягнення мети проектів та виміряти результати, отримані у ході їх реалізації, а також оцінки від їх впровадження.

У тренінгу взяли участь представники, Мінекономіки, Міненерго, МОЗ, Міндовкілля, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, МОН, Мінреінтеграції, Мінрегіону, Укравтодору, ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго», АТ «Українська залізниця», АТ «Укрексімбанк», НАК «Нафтогаз», Харківської, Дніпровської, Чернівецької міських рад та бенефіціарів проектів – усього понад 80 осіб.

Зазначений захід відбувся в рамках вдосконалення проектів, забезпечення функціонування цілісної системи їх реалізації та належної інституційної спроможності проведення моніторингу та впровадження.

Довідково

Станом на 01.03.2021 на стадії реалізації перебувають 40 спільних з МФО проектів, загальна сума позик за якими становить 5 656,04 млн євро та 3 088,04 млн дол. США, з яких освоєно 1 725,41 млн дол. США та 1 690,16 млн євро.

На стадії підготовки перебувають 18 спільних з МФО інвестиційних проектів на загальну суму 590 млн дол. США та 2 154,85 млн євро.

10.03.2021

Владислав Криклій підписав угоду з ЄБРР про залучення 450 млн євро на капремонт траси Київ-Одеса і будівництво Північного обходу Львова

Сьогодні, 18 грудня, Європейський банк реконструкції і розвитку та Уряд України в особі Міністра інфраструктури Владислава Криклія уклали кредитну угоду на 450 млн євро за проєктом «Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)». Кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт автошляху М-05 Київ-Одеса та будівництво Північного обходу м. Львова.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«У рамках Програми Президента «Велике будівництво» у цьому році будується рекордна кількість автошляхів. Вже оновлено понад 4 тис. км доріг по всій країні, і ми зробимо ще більше завдяки укладенню кредитної угоди з ЄБРР «Розвиток транс’європейської транспортної мережі». Реалізація цього проєкту дозволить не лише покращити стан автошляхів за маршрутами міжнародних транспортних коридорів, а й підвищити безпеку дорожнього руху на дорогах, що сполучають Україну з ЄС та Київ з Чорним морем. Вдячний нашим постійним партнерам із банку за всебічну підтримку і допомогу Україні у створенні сучасної та якісної інфраструктури для людей», - прокоментував підписання угоди очільник Міністерства.

Проєкт «Розвиток транс’європейської транспортної мережі» буде реалізований за рахунок 450 млн євро позики від ЄБРР та 450 млн євро від ЄІБ. Кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт 5 ділянок автошляху М-05 Київ-Одеса у Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях, а також на будівництво Північного обходу м. Львова.

18.12.2020