IFIs projects, портал реєстру проектів МФО – офіційний державний портал із реєстром проектів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. На порталі у доступній формі оприлюднена інформація по проектах, а також є статистика для розуміння динаміки використання коштів по роках та структури фінансування проектів за галуззю реалізації, за кредиторами та відповідальними виконавцями.

Категорії проектів

Постачання електроенергії, газу

Транспорт, складське господарство

Фінансова та страхова діяльність

Водопостачання, каналізація, поводження з відходами

Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги

Державне управління та бюджетна підтримка

Сільське/лісове/рибне господарство

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

Інформація та телекомунікації

Освіта

Торгівля

Будівництво

Переробна промисловість

Професійна/наукова/технічна діяльність

Оборона

Статистика

Дата оновлення: 27.02.2024

Новини

Україна отримає 24 млн євро на відновлення енергетичного сектору від Кредитної установи для відбудови (KfW)

29 грудня 2023 року, Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Гарантійну угоду з Кредитною установою для відбудови (KfW), що дозволить залучити кредитне фінансування в рамках проекту з НЕК “Укренерго” “Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС до європейської об'єднаної енергосистеми) III”.

Зазначені кредитні кошти обсягом 24 млн євро будуть спрямовані на відновлення енергетичної інфраструктури, а саме підстанції НЕК “Укренерго”, що зазнала значних руйнувань внаслідок збройної агресії рф.

Під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні Мартіном Єгером, Міністр фінансів України подякував Уряду Німеччини за спрямовану фінансову допомогу та підтримку у збереженні стабільної роботи енергетичного сектору України.

“З початком повномасштабної збройної агресії рф Україна зіткнулася з серйозними викликами. Проте активна співпраця з міжнародними партнерами, зокрема з Німеччиною та KfW, сприяла підтримці функціонування державних інституцій, відновленню енергетичного сектору, підтримці ліквідності МСП та інших соціальних проектів. Завдяки реалізації спільних з KfW ініціатив, з лютого 2022 року було залучено близько 133 млн євро кредитних та грантових коштів на відновлення українських підстанцій”, - наголосив Сергій Марченко.

Сторони обговорили результати співпраці України з міжнародними партнерами у 2023 році, зокрема успішне завершення другого перегляду програми МВФ та шлях європейської інтеграції України. Крім того, окрему увагу було приділено фінансовим викликам та потребам на наступний рік.

Зі свого боку, Мартін Єгер зазначив, що підтримка Німеччини є непохитною та наголосив на необхідності посилювати співпрацю між країнами у наступному році.

Довідково:

Наразі обсяг портфеля діючих проектів KfW в Україні є найбільшим за всі роки співробітництва та складається з 7 діючих інвестиційних проектів на загальну суму близько 295 млн євро, з яких станом на грудень 2023 року вибірка складає 42%.

29.12.2023

Мінфін: Україна отримає грант у 50 млн євро від KfW в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%"

30 листопада 2023 року Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Угоду про грант між Україною та Кредитною установою для відбудови (KfW) на суму 50 млн євро на рефінансування Програми «Доступні кредити 5-7-9%». Кошти дозволять відшкодувати витрати на компенсацію процентної ставки за кредитами для малого і середнього бізнесу України.

Також у заході взяли участь заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, керівниця штабу по Україні Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва (BMZ) Ульріке Хопп-Нішанка, голова представництва KfW в Україні та Молдові Лоренц Гесснер та виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва (ФРП) Андрій Гапон.

“Робота підприємств є важливою складовою фінансової стабільності та економічної безпеки України в умовах війни. 50 млн євро грантових коштів KfW стануть вагомим внеском в удосконалення діючих програм фінансової підтримки бізнесу. Кошти будуть спрямовані на рефінансування витрат за Програмою «Доступні кредити 5-7-9%», що дозволить й надалі забезпечувати доступ малому і середньому бізнесу до пільгового кредитування”, – наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко та висловив вдячність Уряду Німеччини за співпрацю і системну підтримку України.

Міністр зазначив, що ФРП є ключовою інституцією з доступного фінансування для українського бізнесу, спрямованого на відновлення та розвиток підприємництва в умовах воєнного стану.

“Уряд ФРН продовжує підтримувати Українську сторону та надає сприяння подальшими грантами. Ми раді продовженню нашої співпраці з Україною щодо підтримки підприємництва в умовах війни. Минулого року KfW надав 150 млн євро для програми 5-7-9, а тепер ми з задоволенням розширюємо підтримку на додаткові 50 млн євро. Ці кошти є важливою складовою німецько-українського співробітництва задля розвитку, загальна сума якого лише у 2023 році склала більше ніж 600 млн. євро”, - зазначила керівниця штабу BMZ по Україні Ульріке Хопп-Нішанка.

“З початку повномасштабного вторгнення українські підприємства зазнають негативних наслідків від війни: зруйновані виробничі потужності, висока інфляція та стрімке зниження продажів загрожують існуванню багатьох компаній. Таким чином, підтримка приватного сектору залишається важливим завданням. Надаючи підприємцям субсидії у вигляді часткової компенсації процентної ставки, ми забезпечуємо продовження існування компаній та збереження робочих місць, що генерує дохід домогосподарств та податкові надходження для держави”, - наголосив Голова Представництва KfW в Україні та Молдові Лоренц Гесснер.

На зустрічі сторони обговорили механізми реалізації програми Ukraine Facility, двосторонню співпрацю Урядів України та Німеччини у рамках проектів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та подальші спільні кроки щодо підготовки міжурядової Рамкової угоди про фінансову співпрацю.

В результаті було наголошено на важливості впровадження потрібних механізмів для реалізації проектів, зокрема Українська сторона зі свого боку запевнила, що Уряд максимально зацікавлений у прозорості надходження коштів та її забезпеченні.

30.11.2023

Міністерство фінансів України та Кредитна установа для відбудови (KfW) провели секторальний перегляд портфелю проектів KfW в Україні

Мінфін спільно з СКМУ та KfW переглянули портфель спільних проектів вперше з 2021 року. Захід відбувся в онлайн форматі. У зустрічі взяли участь представники державних установ та бенефіціарів: СКМУ, Мінененрго, Мінінфра та інші. Сторони обговорили економічні показники в Україні, стан підготовки та реалізації спільних проектів та подальший розвиток співпраці.

Крім того, значна підтримка KfW для реалізації проектів надається у формі грантів, що особливо важливо в умовах необхідності зменшення боргового навантаження на державний бюджет. Так, станом на 04.10.2023 впроваджується 13 проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму 158,8 млн євро. отримані кошти спрямовуються на розвитком малого та середнього бізнесу, підтримку енергетичного сектору, будівництва та енергозбереження, відновлення соціальної та критичної інфраструктури, водопостачання та водовідновлення, підтримку природоохоронних територій. при цьому, значна частина коштів спрямовується на підтримку та відновлення об'єктів муніципальної інфраструктури.

У 2022-2023 роках KfW надав вагому підтримку енергетичному сектору України, яка сприяла безперебійному проходженню опалювального сезону в умовах енергетичного терору рф:

o В рамках співпраці з KfW реалізуються проекти НЕК «Укренерго» на загальну суму 223 млн євро та здійснюється підготовка проекту «Підвищення енергоефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій) ІІІ» обсягом 24,0 млн євро.

o Німеччина спрямувала НЕК «Укренерго» грантову підтримку у розмірі 37,7 млн євро для забезпечення фінансування проекту МБРР «Другий проект з передачі електроенергії: Встановлення пристроїв регулювання реактивної потужності STATCOM».

o Уряд ФРН надав гарантію на суму 50 млн євро кредиту Європейському банку реконструкції та розвитку в рамках проекту «Відновлювальний кредит для екстреної закупівлі газу для «Нафтогазу».

Уряд України та KfW також активно співпрацюють у сфері підтримки малого і середнього підприємництва в рамках діяльності Фонду розвитку підприємництва (ФРП). Завдяки спільним зусиллям, ФРП успішно реалізує проекти з підтримки МСП на загальну суму 17 млн євро, в рамках яких через фінансовий сектор надаються кредити МСП у національній валюті.

Представники Кредитної установи для відбудови зі свого боку відзначили ефективну спільну роботу Мінфіну та ФРП.

Сторони обговорили також перспективи подальшої співпраці та основні проекти, угоди за якими планується укласти до кінця 2023 року - на початку 2024 року, зокрема, з метою залучення грантових коштів для розвитку соціальної інфраструктури, модернізації інфраструктури професійно-технічної освіти, а також продовження проекту “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”.

Учасники зустрічі відмітили необхідність посилення нагляду та контролю за виконанням заходів з підготовки та реалізації спільних проектів для пришвидшення виконання та максимізації їх ефективності.

04.10.2023

Розширений пошук проектів МФО

Нормативна база

БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Бюджетний кодекс України
ЗАКОН УКРАЇНИ від 03.06.1992 №2402-XII
«Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 29.06.2004 № 1906-IV
«Про міжнародні договори України»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 07.02.2006 № 3392-IV
«Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком»
ЗАКОН УКРАЇНИ від 14.11.2019 № 294-IХ
«Про Державний бюджет України на 2020 рік»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 14.07.1992 №379/92
«Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 05.09.2007 №1090
«Деякі питання виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку»
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 27.01.2016 №70
«Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 14.07.2016 №616
«Про затвердження Порядку проведення оцінки фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту, реалізація якого передбачається на умовах фінансової самоокупності, а також визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, обслуговування якої здійснюватиметься за рахунок коштів бенефіціара». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2016 р. за № 1095/29225»
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 08.02.2019 №53
«Про затвердження Порядку ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 березня 2019 р. за № 230/33201»
Закупівлі в рамках проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» (Угода про позику від 27.08.2019 №8973-UA)
27 серпня 2019 року з метою реалізації проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство») (далі – Проект) було підписано Угоду про позику (проект «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (далі – МБРР) №8973-UA (далі – Угода про позику). Сума позики – 200 млн доларів. Угода про позику набрала чинності 20 травня 2020 року. Відповідальним виконавцем проекту є Міністерство фінансів України. Виконавцями проекту є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство юстиції України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Виконавці Проекту). Відповідно до положень Угоди про позику та Рекомендаційно-технічного операційного посібника для управління проектом «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 05 травня 2020 року №190, погодженого МБРР, визначено процедури закупівлі товарів (робіт, послуг). У ході закупівель Виконавці Проекту мають обов’язково переконуватися у тому, що договори не укладатимуться з юридичними або фізичними особами, включеними до списку осіб, яких позбавлено на постійній або тимчасовій основі права брати участь у закупівлях за кошти МБРР (далі – Список осіб, яких позбавлено права брати участь у закупівлях).